Gotuj międzypokoleniowo – jedz i żyj zdrowo!

Gotuj międzypokoleniowo – jedz i żyj zdrowo! – warsztaty międzypokoleniowe,
Warsztaty kulinarne odbędą się z tematyki m.in. stosowania ziół i przypraw w kuchni, domowego wypieku chleba, prawidłowej obróbki mięsa i ryb, zdrowych deserów, przekąsek, zdrowych przetworów oraz zbilansowanej diety na zdrowie seniora i innych osób. Zajęcia poprowadzić będzie profesjonalny dietetyk. Planowany udział około 30 osób (seniorzy + młodzież II LO). Miejscem warsztatów będzie II LO Włocławek ul. Urocza 3 w okresie październik- listopad 2020

Nowa Perspektywa

PROJEKT pn. „Nowa Perspektywa”
realizowany w zakresie: FUNDACJI „ANWIL dla Włocławka”

Projekt pn. „Nowa Perspektywa” stworzony został z myślą o osobach niepełnosprawnych, w tym członków Stowarzyszenia, ich rodzin, przyjaciół, młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej. Naszym zamierzeniem jest przygotowanie propozycji i zrealizowanie różnorodnych form pomocy dla wszystkich, którzy po wyjątkowej, nowej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 zostali wykluczeni społecznie. Zamknięcie w domach i wszelkie zakazy, które pojawiły się w związku ze stanem pandemicznym, spowodowały, że osoby niepełnosprawne nie mogły czynnie uczestniczyć w życiu publicznym, mogły mieć utrudniony dostęp do internetu, nie mogły podejmować pracy, przez co wiele relacji społecznych uległo pogorszeniu lub zupełnemu „zamrożeniu”.
W ramach „Nowej Perspektywy” otworzymy się ponownie na świat, i przywrócimy relacje społeczne, aby polepszyć zdrowie psychiczne.
Zależy nam bardzo na integracji osób starszych ze stowarzyszenia ze społecznością lokalną i młodym pokoleniem. Wszystkie działania przygotowane dla starszego pokolenia wpłyną na dobre i godne uczestnictwo w ich życiu, na odkrywanie po raz drugi swoich zainteresowań, pasji i talentów, młodszym na pomocy tym osobom i integracji międzypokoleniowej.
Realizacja tego zadania, będzie świadczyła, że już jest czas na niwelowanie skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jest już czas na edukację, aktywność, integrację, rozwijanie swoich zainteresowań, pasji, zaspakajanie potrzeb i bycie bardziej kreatywnym

Projekt sfinansowany przez FUNDACJĘ „ANWIL dla Włocławka”

Siódmy szczyt – piknik w Agrofarmie Grabina

PROGRAM Pikniku

Siódmy szczyt – piknik w Agrofarmie Grabina k/Włocławka (gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, turniej sprawnościowy i inne) wg. projekt pn.  „Zacznę żyć inaczej – szczyt moich możliwości” inspirowany przez Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Eurointegracja”

Program minutowy:    

●  11.00                Przejazd autokaremdo Agrofarmy Grabina
●  11.20 – 11.30   Powitanie Gości i zaproszenie do wspólnego biesiadowania
●  11.30 – 12.00   Atrakcja pikniku –  pląsy, tańce przy muzyce –  prowadzi Magdalena Musielewicz
●   12.00 – 12.20   Mini konkurs – „Pokaż swoją muchę”
●   12.20 – 13.00   Czas na kawusię i ciasteczko
●   13.00 – 13.20   Koło fortuny dla chętnych orazNordic-walking dla wszystkich chętnych
●   13.40 – 14.10   Sportowe zmagania – gry i zabawy rekreacyjno-sportow
●   13.30 – 14.15   Posiłek /obiad/ dla wszystkich osób uczestniczących w pikniku
●   14.00 – 15.00   Muzyka- tańce przerywane letnimi trendami modowymi – Euro 2020 (pokaz mody), do pokazuzapraszamy wszystkie chętne osoby

w trakcie pikniku    tańce, hulanki, swawole przy muzyce mechanicznej
w trakcie pikniku    nagrody i upominki dla osób biorących udział w pikniku
w trakcie pikniku  inne niespodzianki,
15.00 – wyjazd pierwszej grupy do Włocławka
16.00 – wyjazd drugiej  grupy do Włocławka

Zacznę żyć inaczej – szczyt moich możliwości

Projekt pn. „Zacznę żyć inaczej – szczyt moich możliwości” inspirowany przez Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Eurointegracja” sfinansowany przez Urzędu Miasta Włocławek Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Naszym zamierzeniem było przygotowanie propozycji i zrealizowanie różnorodnych form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież. Przygotowaliśmy atrakcyjny program dostosowany do możliwości dzieci, młodzieży niepełnosprawnej jak również ich rodziców, chcieliśmy w ten sposób wyciągnąć naszych małolatów z domów, sprzed telewizorów i komputerów. Zależało nam na pokazaniu i zrealizowaniu projektu, który będzie świadczył, że czas wolny można spędzać inaczej, bardziej aktywnie poprzez rozwijanie zainteresowań i własnych pasji.

Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy ogółem 100 uczestników, zainteresowanych młodych ludzi z Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku, jak również członków naszego Stowarzyszenia.

Nasze propozycje oraz kadra realizująca projekt (w tym kadra z Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku) zapewniła uczestnikom efektywne spędzanie wolnego czasu przy ich aktywnym uczestnictwie.

Nazwa szczytów była symboliczna i miała odzwierciedlać różnorakie aspekty osobowości uczestników projektu.
Każdy szczyt miał swoistą charakterystykę działań i pokonanie wszystkich tych etapów było świadectwem samorealizacji.

Dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Włocławek zadania pn. „Zacznę żyć inaczej – szczyt moich możliwości” realizowane będą poprzez:

● Pierwszy szczyt – zajęcia kulturalno-edukacyjno- świetlicowe,
● Drugi szczyt – zajęcia w formie rozmów i pogadanek oraz dyskusji (panele tematyczne),
● Trzeci szczyt – warsztaty rytmiczno-taneczne,
● Czwarty szczyt – warsztaty sportowo-rekreacyjne zakończone mini zawodami sportowymi – kręgielnia (w formie gier i zabaw),
● Piąty szczyt – konkursy tematyczne,
● Szósty szczyt – Multikino we Włocławku,
● Siódmy szczyt – piknik w Agrofarmie Grabina k/Włocławka (gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, turniej sprawnościowy,)
● Ósmy szczyt – mój najciekawszy rysunek,
● Dziewiąty szczyt – Spotkanie Andrzejkowe połączone ze świętem 6 grudnia „Mikołaj rozdaje cukierki”, które przyczyni się do czynnego uczestnictwa,

Monika Komorowska

urodziła się 13.04.1976
zmarła 13.11.2020

Miała zaledwie 44 lata

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

Ks. J. Twardowski

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko” – ks. Jan Twardowski

Zbigniew Markiewicz

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.
Ks. Jan Twardowski

Odszedł od nas wspaniały, ciepły, pełen życia członek Stowarzyszenia „Eurointegracja” Zbigniew Markiewicz mając zaledwie 71 lat. Zostawił po sobie pustkę, zamknął za sobą drzwi. Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich.
Zbyszek był człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla nas koleżanek i kolegów z organizacji, był bardzo zaangażowany w naszą społeczność. Bardzo będzie nam Ciebie Zbyszku brakowało, Twojego uśmiechu, cudownego wokalu. Pamiętamy i nie zapomnimy.

„Jednej nicości płomień nas spopiela
więc nie mów żegnaj tylko do widzenia
płaszczem ciemności jedna skryje ziemia
więc nie mów żegnaj tylko do widzenia
lądem wspólny nam skrawek istnienia
więc nie mów żegnaj tylko do widzenia”

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko.” ks. Jan Twardowski

Żegnamy naszego Przyjaciela Zbyszka Markiewicza
Spoczywaj w pokoju.
Zarząd i członkowie „ WSN Eurointegracja”